A A A

tn pani piesa 2 20190310 1706864362Dnia 20 lutego bieżącego roku uczniowie klasy VI a i IV b pod opieką swoich wychowawczyń wyjechali na kilka godzin do Olsztyna. Głównym celem wycieczki była wizyta w Teatrze Lalek. Uczniowie obejrzeli wspaniały spektakl pt. „Pan Lampa”.

             Pan Lampa to przemiły staruszek, który od zwykłych przemiłych staruszków różni się tylko tym, że jego głowa świeci jak lampa. Pan Lampa mieszka ze swoją wierną towarzyszką Piesą. Długo mieszkali sami, ale odkąd głowa Pana Lampy zaczęła świecić, do ich domu schodzą się dziwne stworzenia i postacie, które w normalnym świecie nie mogły znaleźć sobie miejsca.

            Było to przedstawienie o akceptacji i tolerancji niezwykłych cech, jakie każdy człowiek nosi w sobie oraz o radzeniu sobie z odmiennością. Spektakl miał na celu kształtowanie wrażliwości, empatii i szacunku.

            Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji. Uczniowie postanowili przedstawić postacie biorące udział w spektaklu za pomocą prac plastycznych.

                                                                                        Jadwiga Gumbrewicz

GALERIA ZDJĘĆ

18 grudnia 2018 r. uczniowie klas siódmych z naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do kina HELIOS w Olsztynie. Głównym celem wycieczki było obejrzenie filmu  „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reżyserii Denisa Delicia. Ekranizacja powstała na podstawie  książki Arkadego Fiedlera. Uczniowie przekonali się, jak wielki był wkład Polaków w zwycięskiej Bitwie o Anglię, czym jest prawdziwe bohaterstwo i niezwykły patriotyzm.

Po seansie uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do Centrum Dialogu Międzykulturowego Domu Mendelsohna. Tu uczestniczyli w warsztatach z edukacji wielokulturowej, których celem było uwrażliwienie na kwestię wielokulturowości Warmii i Mazur, tolerancji, ochrony materialnego i niematerialnego dziedzictwa regionu. Zapoznali się z historią domu oczyszczeń Bet Tahara i jego architektem Erichem Mendesohnem. Zajęcia prowadziła pani Ewa Romanowska.

                                                                                                       Barbara Augusiewicz

Dnia 6 grudnia klasy V pojechały na wycieczkę do kina studyjnego w Olsztynie.
   Wyjechaliśmy po drugiej lekcji. Droga minęła nam bez przeszkód i bardzo szybko. Wszyscy byliśmy w świetnych humorach. Kino znajdowało się na Starym Mieście, obok kawiarni Złoty Klucz. To kino nie było zwykłym kinem, lecz studyjnym, czyli takim gdzie filmy były puszczane dawno, np. dwa miesiące, a nawet więcej. Film miał tytuł Cudowny chłopak. Był on o chłopcu, który urodził się z inną twarzą niż my i szedł do normalnej szkoły. Po paru dniach zdobył przyjaciela, z którym miał wiele wspólnych pasji. Dużo osób się popłakało, ale to normalne. Po obejrzanym filmie oprowadzała nas po starówce pani Marta, która pokazała nam ciekawe zabytki. Wiedzieliście, że Brama Górna powstała 4 maja 1378 roku? Po oprowadzeniu zobaczyliśmy starówkę z góry. Była to jakby rzeźba, na której są rozmieszczone wszystkie zabytki i miejsca. Po tych wszystkich atrakcjach wróciliśmy bezpiecznie pod szkołę.
   Wycieczka bardzo mi się podobała, dlatego że była w ramach lekcji, ale nie tylko dlatego. Miała w sobie to coś, czego w innych wycieczkach nie było.     
                                                                 

                                                               Uczennica klasy VB, Oliwia Juchniewicz

tn 20181206 101617 20181210 15956778606 grudnia klasy drugie wybrały się do olsztyńskiego Planetarium na astronomiczną projekcję dydaktyczną "Podróże przez Kosmos".  

Uczniowie zwiedzili również Obserwatorium i wzięli udział w pokazie fizyczno-astronomicznym pt. "Nauka i zabawa". Poruszał on m.in. takie zagadnienia: dlaczego słyszymy się nawzajem, czym jest piorun, jak powstaje film animowany oraz do czego służy grawitacja. 

Był to bardzo ciekawy i udany sposób na  spędzenie tak szczególnego i miłego dnia jak mikołajki.

                                                                                         Beata Giak

  GALERIA ZDJĘĆ

    16 listopada uczniowie klas I, II i VI b wzięli udział w jedynym w swoim rodzaju baśniowym widowisku w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, opartym na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu” zorganizowanym przez Agencję Artystyczną „Magart”. Wykonanie widowiska spotkało się ze szczególnym uznaniem widzów, których zaskoczyła oryginalna i doskonała warstwa muzyczna zaaranżowana przez mistrzynię jazdy figurowej Olgę Kondraszową i choreografia wypełniona indywidualnymi popisami, zawierającymi arcytrudne elementy figurowej jazdy na lodzie. Ogromne wrażenie na uczniach wywarły też wspaniałe kostiumy, dekoracje i gra świateł wzbogacona efektami pirotechnicznymi.

    Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć ten rodzaj widowiska, które bez wątpienia dostarczyło wielu emocji i pozostawiło po sobie wiele niezapomnianych wrażeń. W czasie spektaklu wykonano wiele fotografii, jednak żadne zdjęcie nie odda tego, co było nam dane zobaczyć i przeżyć.

                                                                                                                         Małgorzata Świderska