A A A

8 listopada uczniowie klas piątych naszej szkoły razem z opiekunami odwiedzili pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie. Wystąpili tam z programem poświęconym 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawili krótką inscenizację obrazującą drogę Polaków do wolności. Zagrali różne role, m.in. żołnierzy, rodzica, księdza i nauczyciela. Nie zabrakło też dowódcy – samego marszałka Piłsudskiego. Pod kierunkiem nauczyciela muzyki, pani Beaty Kowalskiej, odśpiewali pieśni patriotyczne: ,, Rotę’’, ,, Pierwszą kadrową, ,, Pieśń o Legionach’’, ,,Rozkwitały pąki białych róż…’’.

Tym programem uczniowie wywołali niesamowite wzruszenie wśród publiczności. Pensjonariusze gorącymi oklaskami dziękowali za przywołanie w ich sercach wspomnień i współpracę z naszą szkołą.

Uczniowie byli podekscytowani tą wizytą. Z radością przyjęli drobne upominki – maskotki przygotowane przez mieszkańców Domu Pomocy.

Dla takich chwil warto…

                                                                                                                                     Grażyna Stolc