A A A

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji MEN „Szkoła Pamięta”. Celem akcji było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz oddanie hołdu i zachowanie w pamięci tych, których już z nami nie ma.

            W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Od 25 do 31 listopada organizowane były wyjścia na cmentarz w Jonkowie. W szkole zorganizowano zbiórkę zniczy i kwiatów. Starsi uczniowie chętnie zajęli się sprzątaniem zaniedbanych i opuszczonych grobów. Do akcji włączył się Samorząd Szkolny oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Uporządkowano i oczyszczono wiele zapomnianych grobów.Uczniowie klasy VIIa wykonali wiązanki, którymi udekorowali uprzątnięte groby. Zapalono znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

            Grupa uczniów pod kierunkiem pani Teresy Gębskiej zebrała materiały i wykonała gazetkę poświęconą pamięci zmarłych związanych z naszym regionem. W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odwiedzali pobliski cmentarz, porządkowali groby, zapalili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej wspólnoty.

                                                                                                                                      Jadwiga Gumbrewicz

GALERIA ZDJĘĆ