A A A

Serdecznie zapraszamy uczniów klas II – VII do udziału w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, który odbędzie się 15 marca 2018 r.. Wpisowe wynosi 9 zł.

Zapisy i wpłaty uczniów kl. II – III przyjmują wychowawcy, zapisy i wpłaty uczniów klas IV – VII przyjmują nauczyciele matematyki do dnia 18.01.2018r.

Liczymy na liczny udział w konkursie.

Szkolni organizatorzy

Barbara Augusiewicz

Monika Szot

Nasza uczennica Agata Segień z klasy VI b zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Literackim „Opowieść wigilijna wierszem i prozą”. Organizatorami konkursu były panie: Izabela Kędzierzawska i Iwona Szymańska ze Szkoły Podstawowej we Wrzesinie. We Wrzesinie odbyło się też uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień podczas Poranka Literackiego. Agata przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pani Beaty Późniak.

                                                GRATULACJE!

tn p1100298 20171126 170247630325 listopada 2017 roku ponownie, już po raz piętnasty, spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej w Jonkowie. Okazją do wspólnego spotkania był konkurs recytatorski poezji warmińskiej organizowany przez panią Elizę Borowską przy współpracy pań: Beaty Kowalskiej, Beaty Późniak, Małgorzaty Świderskiej, Grażyny Stolc, Moniki Wilczewskiej, Jolanty Skuracz oraz nieocenionego pana Kazimierza Kędzierskiego. W jury konkursu zasiedli: pisarka utworów dla dzieci pani Agata Grzegorczyk-Wosiek, poeta- pan Arkadiusz Łakomiak oraz kulturoznawca pan Ryszard Walkowski.

Konkurs rozpoczął się powitaniem gości przez panią Elizę Borowską  oraz występem szkolnego chóru, który przygotowała pani Beata Kowalska. Gośćmi konkursu byli: Wójt Gminy Jonkowo Wojciech Giecko, Radna Gminy Jonkowo Pani Beata Jabłońska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Maja Mindak i  Radio Olsztyn.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów, którzy reprezentowali 8 szkół: S.P. Nr. 7, S.P. Nr. 9, S.P. Nr.11, S.P. Nr 15, S.P. Nr 30, S.P. W Nowym Kawkowie, S.P. we Wrzesinie, S.P. w Jonkowie. Uczestnicy recytowali wiersze w trzech grupach wiekowych. Klasy I-III, IV-VI, VII i II, III gimnazjum.

        W kategorii wiekowej kl. I-III

        I miejsce Helena Szewczyk, S.P. Nr 15 w Olsztynie

        II miejsce Mikołaj Gryc, S. P. Nr. 15 w Olsztynie

        III miejsce Julita Maksymiuk, S.P. Nr 9 w Olsztynie

        Wyróżnienie: Zbigniew Sobota- S.P. Nr 11 w Olsztynie, Dominika Szymczak- S. P. w Jonkowie, Alicja Piłat- S. P. w Jonkowie.

                                  W kategorii wiekowej kl. IV-VI

                           I miejsce Michał Markiewicz, S.P. w Jonkowie

                           II miejsce Antoni Kaczmarczik, S.P. w Jonkowie

                           III miejsce, Wiktoria Szczerbal, S.P. we Wrzesinie

                           Wyróżnienie Maja Enc, S.P. w Jonkowie

                                                  W kategorii kl. VII, II - III G

                                                  I miejsce Nikola Paliwoda, Gimnazjum w Jonkowie

                                                  II miejsce Mikołaj Pliś, S. P. Nr 15 w Olsztynie

                                                  III miejsce Wiktoria Maksymiuk, S.P. Nr 9 w Olsztynie

                                                  Wyróżnienie Małgorzata Januszkiewicz, Gimnazjum w Jonkowie

 

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców,. zaś wszyscy uczestnicy konkursu –dyplomy.

Oczekiwanie na werdykt jury umilił koncert gościa –pani Ani Brody oraz poczęstunek w kawiarence.

Podczas spotkania przedstawiciel Rady Gminy Jonkowo wręczył panu Arkadiuszowi Łakomiakowi podziękowanie za współpracę z naszą placówką i lokalnym środowiskiem. Podobne podziękowanie otrzymała od organizatora konkursu pani Agata Grzegorczyk-Wosiek.

                                                                                                                                                   Eliza Borowska

GALERIA ZDJĘĆ

                  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„SPOTKANIA Z POEZJĄ WARMIŃSKĄ”

KLASY IV – VI

    I miejsce: Michał Markiewicz kl. IVa

    I miejsce: Maja Enc kl. IVa

   II miejsce: Antoni Kaczmarczik kl. IVa

   II miejsce: Julianna Wiśniewska kl. Va

   III miejsce: Kalina Rajska kl. IVa

                                                                                                                                       

              KLASY I – III

I miejsce: Dominika Szymczak kl. IIIa

II miejsce: Agata Kabała kl. IIIa

II miejsce: Alicja Piłat kl. IIIa

wyróżnienie: Monika Ogrodnik kl. IIIa

 

Zapraszamy

dzieci w strojach galowych w sobotę 25 listopada 2017 roku o godz. 9.00 do Szkoły Podstawowej w Jonkowie na etap międzyszkolny konkursu recytatorskiego.

Zapraszamy również rodziców.

                                                                                                                                                                           Komisja Konkursowa:

                                                                                                                                                                                  Eliza Borowska

                                                                                                                                                                                  Anna Szatkowska

 

 

29 września 2017r. po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W ciągu tygodnia poprzedzającego egzamin dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia. W piątek uczniowie kl. III – VII przystąpili do egzaminu.

Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali:

KL. IVa                                                                                     Kl. IVb

1.Łowczyk Artur                                                                             1. Bera Amelia

2.Górzyńska Małgorzata                                                                                 2. Socha Dominik

3.Szymczak Antonina                                                                                                                                3. Kuboszek Oliwia

4.Garniewicz Franciszek                                                                                                                           4. Grabkowski Jakub

5.Kaczmarczik Antoni

6.Rajska Kalina                                                                     Kl. Va

7.Kowalska Nadia                                                                         1. Gajewska Bianka

8.Enc Maja                                                                                    2. Małysza Maciej

                                                                                                      3. Dąbkowski Adam

 Kl. Vb                                                                                           4. Wiśniewska Julianna

1.Małaczek Hubert

2.Żebrowska Alicja                                                               Kl. VIa

3.Narwojsz Katarzyna                                                                   1. Pawlikowska Maria

4.Rudziński Dominik                                                                     2. Kruk Jakub

5.Olszewski Igor                                                                           3. Kordaczuk Michał

                                                                                                     4. Leszczyński Aleksander

Kl. VIb                                                                                          5. Kornas Lena

1.Gil Marzena                                                                              6. Jaworska Kornelia

2.Segień Agata                                                                            7. Dąbkowska Wiktoria

3.Kabała Karolina                                                                        8. Mindak Angelika

4.Drygalska Marcela

5. Horn Urszula                                                                    Kl. VIIa

6.Armborst Marcel                                                                      1. Gawryś Konrad

7.Krzyżewski Szymon                                                                2. Ostrowski Maciej

8.Szyszko Maja                                                                          3. Sęder Dominik

9.Babiej Szymon                                                                        4. Segień Michał

10.Karwacka Kinga                                                                    5. Górzyński Jakub

 11.Pawelecz Szymon                                                                6. Rudzińska Natalia

 Kl. VIIb                                                                                      7. Nędzak Mateusz

1.Wąsik Zuzanna                                                                       8. Kiljańska Weronika

2. Piłat Jacek                                                                             9. Nędzak Dominik

3. Kotowski Julia                                                                      10. Westerlich Alan

4. Kuc Nikola                                                                            11. Bednarek Oliwia

5.Woda Kacper

6. Sasin Kamil

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolni koordynatorzy:

Barbara Augusiewicz

Monika Szot