A A A

16 maja 2019 r. czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w finale XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Przez cały rok chętni uczniowie co miesiąc rozwiązywali samodzielnie zadania.

W tym roku najlepiej wypadła Karolina Kabała (uczennica kl. VII b), która zajęła 16 miejsce.

W kategorii „najaktywniejsi nauczyciele szkół postawowych” na pierwszym miejscu znalazła się Barbara Augusiewicz – nauczyciel matematyki z naszej szkoły.

W kategorii „najaktywniejsze szkoły podstawowe” nasza szkoła zajęła 9. miejsce.

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w zawodach w następnym roku szkolnym.

Więcej informacji na stronie http://wmii.uwm.edu.pl/~zawodymat/

                                                                                                                                         Barbara Augusiewicz

tn img 20190408 120146 20190517 1146931349Z dumą i radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Nikola Hojda, ( kl. II a) zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie „Młodzi pamiętają w ramach projektu „Katyń … ocalić od zapomnienia „ organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie, Rodzinę Katyńską w Olsztynie oraz Przedszkole Miejskie Nr 37 w Olsztynie.

Zadaniem konkursowym było wykonanie karty pocztowej. Celem konkursu było kształtowanie świadomości młodego pokolenia, rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania historią Polski, kształtowanie postaw patriotycznych,  rozwijanie i kształtowanie wrażliwości artystycznej uczniów, promowanie aktywności uczniów poprzez tworzenie autorskich projektów oraz wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. 

Nagrodzona praca Nikoli została zaprezentowana  w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podczas Obchodów Pamięci o Bohaterach w 79. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

                                                                                                                          Anna Ryżkowska

GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do udziału w  konkursie plastycznym „Historyjka obrazkowa”.

W 2019 roku przypada 160. rocznica urodzin sir Artura Conana Doyle’a – szkockiego pisarza, twórcy postaci Sherlocka Holmesa. Chciałbyś poczuć się choć przez jeden dzień jak genialny detektyw? Ułóż historyjkę obrazkową, której bohaterem będzie Sherlock Holmes. Jaką tajemniczą sprawę mógłby prowadzić? Jakie zagadki rozwiązywać?  Czy jak zwykle mógłby liczyć na pomoc doktora Watsona? Wszystko zależy od Ciebie – bądź mistrzem dedukcji! Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży.

Prace przynosimy do pedagoga szkolnego do 11 kwietnia 2019r.

                                                                                                                        Sylwia Kowitz - Łońska

15 listopada 2018 r. odbył się szkolny etap konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy uczennice naszej szkoły: Julia Kotowski z kl. VIIIb, Oliwia Bednarek z kl. VIIIa oraz Emilia Kotowski z kl. VIb.                          

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                       Paulina Chojnacka - Dej

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie

ma przyjemność zaprosić 3- osobowe zespoły uczniów z klas IV – VIII szkół podstawowych i placówek oświatowo – wychowawczych z terenu Warmii do udziału w

Międzyszkolnym Konkursie „LALKI W STROJU WARMIŃSKIM”.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie prac przestrzenno – konstrukcyjnych w postaci 2 lalek: Warmianki i Warmiaka.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonać do dnia 28 lutego 2019r. na adres mailowy szkoły spjTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wiadomości podając: „Konkurs „Lalki w stroju warmińskim”.

REGULAMIN KONKURSU