A A A

tn p1110128 20190512 1093970999Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Alicja Piłat, Kalina Rajska i Bartek Rafalski zajęła pierwsze miejsce w pierwszym etapie IV Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lesie „Las bliżej nas”, którego organizatorem jest Nadleśnictwo Kudypy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie. W konkursie wzięli udział reprezentanci Szkoły Podstawowej w Biesalu oraz Szkoły Podstawowej we Wrzesinie. Konkurs składał się z 3 części:

- pierwsza część miała formę indywidualnego testu sprawdzającego wiedzę uczniów o lesie,

- w drugiej części uczniowie przedstawili własnoręcznie nagrany filmik pn. Leśne ciekawostki”,

- trzecia część miała formę quizu, w którym drużyna musiała się wykazać praktycznym rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt na podstawie naturalnych okazów, plansz i nagranych głosów.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą o lesie zdobywając tym uznanie Jury, na którym duże wrażenie wywarły również przygotowane filmiki prezentujące indywidualne podejście do tematu każdej drużyny. Jednak to nasi uczniowie okazali się najlepsi i dzięki temu zakwalifikowali się do finału konkursu „Las bliżej nas”, który odbędzie się w czerwcu w Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie.

                                                                                                            Małgorzata Świderska

GALERIA ZDJĘĆ