A A A

Warsztaty „Zmieniaj nawyki – nie klimat"

24 stycznia rozpoczęliśmy cykl warsztatów edukacyjnych pod tytułem „Temat – klimat". Ich celem jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej uczniów w zakresie ochrony klimatu oraz kształtowanie postaw przyjaznych środowisku. Realizowane są przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Warszawie w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „Zmieniaj nawyki – nie klimat" dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Podczas pierwszych zajęć uczestnicy poznali m.in. jak zmieniał się klimat na przestrzeni lat, dowiedzieli się, jakie są przyczyny i skutki globalnego ocieplenia, co to jest rewolucja przemysłowa, czym charakteryzuje się klimat w Polsce i jak będzie wyglądał nasz „klimatyczny" świat za 50 lat. W trakcie drugiego spotkania uczniowie ocenili swój wpływ na zmiany klimatu wyliczając wartość śladu węglowego, porównali zachowania konsumentów i sformułowali dekalog dobrych nawyków dla klimatu.
Teraz czekają nas dwa kolejne warsztaty, które będą przeprowadzone w terenie metodą questingową. Prawdopodobnie odbędą się one w kwietniu lub w maju.

Małgorzata Świderska