A A A

tn dsc01916 20191106 16262093894.11.2019r. na czwartej godzinie lekcyjnej odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie. Naszym Gościem była pani Bożena Kraczkowska – autorka wierszy, tekstów piosenek, dziennikarka i radiowiec, blogerka. Na widowni zasiedli uczniowie klas IV-VIII. Pani Bożena opowiedziała, jak wiele lat temu zaczęła się jej historia z pisaniem od stworzenia książeczki dla kuzynów. Zapytana przez uczniów wyjawiła kulisy powstania najnowszej powieści pod tytułem „Operacja Dexter”. Mogliśmy usłyszeć też zaśpiewaną przez Nią piosenkę o zapomnianej róży. Dowiedzieliśmy się, jak doszło do współpracy z Marylą Rodowicz, która zaowocowała wystawą fotograficzną i napisaniem kilku tekstów dla znanej piosenkarki oraz udziałem w trasie koncertowej. Uczniowie mieli wiele pytań, na które pani Bożena starała się odpowiedzieć. Zapytana o rady dla młodych pisarzy, pozostawiła nam jedną: pisać, pisać, pisać…

                                                                                                                            Beata Późniak

GALERIA ZDJĘĆ

W tym roku odbyła się już V edycja akcji ,, Noc Bibliotek'' pod hasłem ,,Znajdźmy wspólny język''. Wzięło w niej udział 1760 placówek z całej Polski. Nasza szkoła również przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. 4 października, w miniony piątek, miłośnicy czytania spędzili późne popołudnie i wieczór w szkolnej bibliotece. Na początku brali udział w kreatywnej zabawie sprawdzającej pamięć. Potem przyszła kolej na czytanie. Pełna humoru książka Justyny Bednarek ,, Tropem jeźdżca na słoniu'', czytana przez uczniów, wprowadziła ich w doskonały nastrój. Bogatą wyobraźnią i weną twórczą wykazali się uczestnicy tej akcji, tworząc komiks o ulubionym bohaterze. Ich prace, wyeksponowane na szkolnej gazetce, podziwia obecnie cała nasza społeczność. Zwieńczeniem imprezy był film,, Ptyś i Bill'' , który powstał na podstawie komiksu. Podczas ,, Nocy Bibliotek'' panowała miła atmosfera, którą ,,podkręcał'' przygotowywany w szkolnej mikrofalówce pop corn. Nie zabrakło innych smakołyków, poduszek-przytulanek i kocyków.... Było naprawdę miło i przyjemnie, atmosfera wieczoru wszystkich zaczarowała!

                                                                                                                                            Grażyna Stolc

tn dsc01850 20190918 16051276267 września br. odbyła się już 8. odsłona akcji „Narodowego Czytania” pod patronatem i przy współudziale Pary Prezydenckiej. W tym roku zaproponowano czytanie nowel polskich, których wspólną cechą jest polskość połączona z treściami uniwersalnymi i refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji. Odbyła się ona 6 września w godz. 10 -12. Zaprosiliśmy do współpracy osoby pochodzące z naszego środowiska oraz zaprzyjaźnionych pisarzy i poetów: P. Annę Wasielewską, P. Żanetę Wiśniewską, P. Jolantę Skuracz, P. Monikę Petryczenko, P .Arkadiusza Łakomiaka, P. Małgorzatę Stolarską oraz P. Mariusza Szwondera. Zaprezentowali oni przed uczniami fragmenty 2 nowel: ,, Katarynki’’ B. Prusa i ,, Sachema’’ H. Sienkiewicza.

Dzięki tej akcji odkryliśmy piękno i aktualność nowel polskich oraz popularyzowaliśmy czytelnictwo, które zespoliło naszą społeczność wokół wspólnego celu i wspólnych wartości.

                                                                                                                   Grażyna Stolc

GALERIA ZDJĘĆ

tn wp 20170602 19 11 52 pro 20170612 1682178423Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Główny cel tego wydarzenia to promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych.

W piątek 2 czerwca o godz. 19, po pełnym wrażeń dniu Święta Szkoły, fani książek spotkali się na „ II Wieczorze w bibliotece” .

28 uczniów klas II,III, IV, V, VI i I Gimnazjum spotkanie rozpoczęło od wspólnego posilenia się ciastami przygotowanymi przez rodziców.

O godzinie 19 Ola z klasy VI a przeczytała wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Ważnym elementem spotkania było głośne czytanie przez chętnych uczestników książki Martina Widmarka i Heleny Willis pt.”Tajemnica mumii”.

Gry i zabawy, zorganizowane przez uczennice Oliwię, Olę, Natalkę, Małgosię z klasy VIa oraz Kasię z I klasy Gimnazjum, pozwoliły na poznanie się i integrację zróżnicowanej wiekowo grupy.

O godzinie 20.20 rozpoczął się seans filmu „ Tajemnica diamentu Stella Nostra”.

Pełni wrażeń rozstaliśmy się o godzinie 21.30.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom II Wieczoru w Bibliotece i już snujemy plany o następnych spotkaniach.

Opiekunowie:

Barbara Augusiewicz

Elżbieta Przystawko

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 20 czerwca (wtorek) w godzinach od 13 do 14 oraz 21 czerwca (środa) w godzinach od 12 do 14 w Sali 27 odbędzie się kiermasz książek wycofanych z biblioteki szkolnej.

Serdecznie zapraszamy!