A A A

tn wp 20170602 19 11 52 pro 20170612 1682178423Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Główny cel tego wydarzenia to promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych.

W piątek 2 czerwca o godz. 19, po pełnym wrażeń dniu Święta Szkoły, fani książek spotkali się na „ II Wieczorze w bibliotece” .

28 uczniów klas II,III, IV, V, VI i I Gimnazjum spotkanie rozpoczęło od wspólnego posilenia się ciastami przygotowanymi przez rodziców.

O godzinie 19 Ola z klasy VI a przeczytała wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Ważnym elementem spotkania było głośne czytanie przez chętnych uczestników książki Martina Widmarka i Heleny Willis pt.”Tajemnica mumii”.

Gry i zabawy, zorganizowane przez uczennice Oliwię, Olę, Natalkę, Małgosię z klasy VIa oraz Kasię z I klasy Gimnazjum, pozwoliły na poznanie się i integrację zróżnicowanej wiekowo grupy.

O godzinie 20.20 rozpoczął się seans filmu „ Tajemnica diamentu Stella Nostra”.

Pełni wrażeń rozstaliśmy się o godzinie 21.30.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom II Wieczoru w Bibliotece i już snujemy plany o następnych spotkaniach.

Opiekunowie:

Barbara Augusiewicz

Elżbieta Przystawko

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 20 czerwca (wtorek) w godzinach od 13 do 14 oraz 21 czerwca (środa) w godzinach od 12 do 14 w Sali 27 odbędzie się kiermasz książek wycofanych z biblioteki szkolnej.

Serdecznie zapraszamy!

wiosna w literaturze 7 20170427 1753614721W dniu 21 kwietnia 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs

„Wiosna w literaturze”.

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić i nagrodzić następujących uczniów:

Klasy I – III (zestaw kreatywny do malowania)

  1. Angelika Pięknik kl.IIIa
  2. Martyna Kiljańska kl. IIIb

Klasy IV – VI (pamięć USB)

  1. Aleksandra Grodzka kl. VIb
  2. Oriana Szczerbik kl. VIb

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody pocieszenia, które zostaną wręczone na najbliższym apelu.

Nagrody ufundował Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie.

Elżbieta Przystawko

GALERIA ZDJĘĆ

akcja onkile 1 20170427 1949160274Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”.

W dniu 19 kwietnia 2017 roku obchodziliśmy 74 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Aby poznać i upamiętnić to wydarzenie w dniach 19-20 kwietnia 2017 roku klasy VI oglądały film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943" oraz poznały historię dziewczynki Hany ukrywającej się w mieszkaniu blisko getta warszawskiego.

Uczniowie w bibliotece szkolnej wycinali papierowe żonkile i wykonali tablicę PAMIĘTAMY, która ma uczcić pamięć bohaterów.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Powstanie w getcie warszawskim jest na świecie symbolem walki o godność.

Elżbieta Przystawko

GALERIA ZDJĘĆ

       

        projekt krokus 2 20170331 1346174858   Międzynarodowy projekt „Krokus” to projekt upamiętniający dzieci – ofiary II wojny światowej. Obecnie jest realizowany w wielu krajach Europy.

Od października 2016r. do marca 2017r. w Polsce odbywa się ósma edycja projektu „Krokus”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście (Holocaust Education Trust Ireland) . Koordynacją działań w Polsce zajmuje się Muzeum Żydowskie Galicja w Krakowie.

W ramach projektu organizatorzy przekazują szkołom cebulki żółtych krokusów, z których każda jest symbolem maleńkiego życia. Cebulki zakwitając wczesną wiosną przypominają półtora miliona żydowskich dzieci oraz dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej.

W tegorocznym projekcie uczestniczy także nasza szkoła.

Na początku listopada uczniowie klas IV-VI posadzili cebulki krokusów na zboczu między szkołą a orlikiem.

W szkole odbywają się zajęcia i warsztaty, na których młodzież zapoznaje się z tematyką Holocaustu, dyskutuje o problemie dyskryminacji, uprzedzeń, nietolerancji i fanatyzmu. Klasy V i VI obejrzały fragmenty filmu „ Dzieci Ireny Sendlerowej” oraz materiał filmowy ze strony Centropy –„Teofila Silbbering- Żeby pamięć nie umarła.” Uczestnicy kółka historycznego wykonali gazetkę tematyczną związaną projektem. Młodsze dzieci na kółku czytelniczym czytały książki o tematyce wojny i holocaustu: „Otto”, „Blumka”, „Wszystkie moje mamy”, „Asiunia”.

     Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wiosny, aby zobaczyć jak zakwitną sadzone przez nas krokusy. Od poniedziałku 27 marca 2017 roku możemy podziwiać kwitnące przed naszą szkołą żółte krokusy.

Realizacja tego projektu to nie tylko świetna lekcja historii, ale też nauka wrażliwości i szacunku wobec drugiego człowieka.

 

                                                                          Elżbieta Przystawko

GALERIA ZDJĘĆ