A A A

tn p1110082 20190403 18271782773 kwietnia, już po raz trzeci w naszej szkole, odbył się Dzień Warmiński. Podczas uroczystości wystąpił szkolny chór ze swoim warmińskim repertuarem, któremu akompaniowała pani Beata Kowalska. Krótki rys historyczny Ziemi Warmińskiej przedstawili Antek, Artur i Michał z klasy Va. Antek Kaczmarczik i Michał Markiewicz zaprezentowali również publiczności poetyckie utwory twórców żyjących i tworzących na Warmii dawniej i współcześnie. Ich interpretacje zachwyciły jury podczas XVI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją Warmińską”, będącego już tradycją naszej szkoły, dzięki czemu chłopcy zajęli zaszczytne pierwsze miejsca w kategorii klas IV – VI. Kulminacyjnym punktem programu był występ grupy dziecięcej Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia” z Olsztyna. Zespół przedstawił tańce i zabawy warmińskie, które zachwyciły publiczność swoją żywiołowością i profesjonalizmem. Uwieńczeniem Dnia Warmińskiego była zupa warmińska, którą goście i społeczność szkolna spałaszowała z wielkim apetytem.

                                                                                                                                                Małgorzata Świderska

GALERIA ZDJĘĆ